Всички новини
10.02.2011 г.
Регистрация и пререгистрация на земеделските производители 2011 г.
НА ВНИМАНИЕТО НА ЗЕМЕДЕЛСКИТЕ ПРОИЗВОДИТЕЛИ!
Регистрация и пререгистрация на земеделските производители 2011 г.
У К А З А Н И Я
ОТНОСНО: Регистрация и пререгистрация по Наредба № 3 от 29.01.1999 г. за създаване и поддържане на регистър на земеделските производители за кампания 2011 г.
Регистрацията се извършва в Областната дирекция "Земеделие" (ОД "З") по постоянния адрес на физическото лице или едноличния търговец или по седалището на юридическото лице.
Всеки регистриран земеделски производител или упълномощено от него лице подава информация за дейността си чрез подаване на анкетни карти с анкетни формуляри, попълнени от земеделския производител в съответната Общинска служба по земеделие (ОСЗ)(по местонахождение на имота) или Областната дирекция "Земеделие" ежегодно до 25 март .
Нова регистрация като земеделски производител се извършва целогодишно.
I. Документи, които се представят от земеделския производител
1. Анкетна карта (по образец);
2. Анкетен/и формуляри (по образец);
Специфични документи
1. За юридически лица (ЮЛ) и еднолични търговци (ЕТ) - удостоверение за актуално състояние на съдебна регистрация валидност 6 месеца от издаването и карта за идентификация от регистър БУЛСТАТ. За юридически лица и еднолични търговци, пререгистрирани по Закона за търговския регистър да се изисква само копие на Единен идентификационен код (ЕИК).
2. За физически лица (ФЛ) - личната карта за удостоверяване и сравняване на данните, а за регистрирани като земеделски производители - карта за идентификация от регистър БУЛСТАТ.
II. Попълване на анкетна карта, анкетен формуляр и декларация (само за производителите на първични фуражи)
1. Анкетна карта - попълват се идентификационни данни на земеделския производител, както следва:
• по постоянен адрес за физически лица и еднолични търговци;
• по седалище и управление за юридическите лица.
Документи, подадени от упълномощено лице трябва да са попълнени данни за пълномощника. Информацията се сравнява с личната карта на пълномощника. Подписът на земеделския производител е задължителен.
2. Анкетни формуляри:
а) Таблица 1 - попълват се номера на имоти от Картата на възстановена собственост, за землища с прекратена поддръжка - записват се номерата, съгласно идентификатора на Агенцията по геодезия, картография и кадастър начин на трайно ползване, форма на стопанисване(за всички форми на стопанисване трябва да има правно основание), площ в ха (данните да се попълват до 4-я знак след десетичната запетая), поливна площ в ха.
Попълването на Таблица 1 води до задължително попълване на Таблица 2.
б) Таблица 2 - попълва се площ по култури за текуща стопанска година и намерения за следваща стопанска година. При заверка на анкетен формуляр да се съблюдават данните и времето на подаване, според агротехническите срокове за извършване на мероприятията.
Общата площ по култури отразена в Таблица 2, трябва да е по-малка или равна на общата площ на обработваемата земя отразена в Таблица 1.
в) Таблица 3 - попълват се броя на животните по видове. Под Таблица 3 се записва номера на животновъдния обект.
г) Таблица 4 - попълва се от земеделския производител въз основа на представена и приложена компютърна разпечатка от информационната система за обекта на земеделския производител и отглежданите в него животни, заверена от официален ветеринарен лекар, при условие, че в Таблица 3 са описани брой животни със знак „* "с изключение на кодове 4100 и 4007.
За дата на заверката на Анкетния формуляр да се счита датата, записана в определените полета в горния ляв ъгъл на формуляра след поставяне на подпис и печат от длъжностното лице от ОСЗ на последната му страница.
Валидността на Анкетния формуляр за представяне в ОД „Земеделие" е 30 дни.
3. Декларация за извършване на дейности с първични фуражи(по образец)
Попълва се от земеделски производители, които извършват дейности с първични фуражи. Подаването е еднократно за календарната година. Декларацията се попълва от земеделския производител само, ако произвежданата от него продукция е за храна на животни.
ІІІ. Актуализация на данни и прекратяване на дейност
При актуализация на данни всеки регистриран земеделски производител е длъжен в едномесечен срок да подаде актуализирана информация в съответната Общинска служба по земеделие или Областната дирекция "Земеделие".Същият подава заявление, анкетна карта и анкетни формуляри, в които са отразени промените в обстоятелствата по дейността му.(с натрупване) Към тях се прилагат документи, доказващи промяната на обстоятелствата
При прекратяване на дейността си земеделския производител подава заявление и връща регистрационната карта и анкетните карти с анкетни формуляри.
Новини