Служители на Областна дирекция «Земеделие» - Софийска област участваха в специализирано обучение, реализирано по проект „ЕФЕКТИВНОСТ И УСТОЙЧИВОСТ НА МОДЕРНАТА АДМИНИСТРАЦИЯ“, финансиран със средства от структурните фондове на Европейския съюз.
Приключи провеждането на специализирани обучения, във връзка с изпълнението на проект „Ефективност и устойчивост на модерната администрация“, финансиран от ОПАК и ЕС, чрез ЕСФ.
В периода 23-25 юни 2014г. втора група от тридесет и пет служители от Областна дирекция «Земеделие» - Софийска област взе участие в провеждането на второто специализирано обучение, осъществено от фирма - външен изпълнител, в изпълнение на проект „Ефективност и устойчивост на модерната администрация“.
Обучителните модули, които бяха включени в програмата, бяха по темите :
•Промяна предназначението на земеделските земи – процедура, възможности, последствия, отмяна на решения;
•Управление и промяна предназначението на поземлени имоти в горските територии.
•Опазване на земеделските земи и селскостопанското имущество.
В това обучение се включиха в по-голямата си част служители от общинските служби по земеделие, разпределени на териториален принцип така, че да продължи нормалният ход на работа на администрацията.
Активните дискусии, проведени в хода на обучението дават ясен знак за ангажираността на служителите към материята, която се обсъжда, за познанията им в областта и полезността на обученията.
С провеждането на това обучение приключи цикълът от обучения по специализирана тематика, осигурен от фирма – външен изпълнител в рамките на настоящия проект, финансиран от ОПАК и ЕС чрез ЕСФ.
В резултат на всички проведени обучения става ясно, че интересът към организирането на семинари, курсове по професионална тематика са изключително полезни и се радват на изключително голям интерес от страна на служителите. При провеждане на изнесени обучения се активират социалните контакти между служителите, заздравяват се комуникациите както между отделните звена – общински служби по земеделие, така и с ръководството на дирекцията и със служителите от централното управление.
По време на обученията се обменят идеи, обсъждат се проблеми, общо се търсят решения, сблъскват се мнения, срещат се различни гледни точки, раждат се идеи и иновативни решения.
Нима не е това един от начините за укрепване на административния капацитет?